Kuvaus
Vietä päivä rinteissä tai kokeile jotain muuta - muun muassa poreallas ja kuntosali kuuluvat hotellin palveluihin. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja takka aulassa. Palveluihin kuuluu ilmainen kuljetus, jolla pääset helposti nähtävyyksiä katsomaan.
Läheltä löytyy Mount Norquay Ski Resort.
The Fox Hotel and Suites sijaitsee kansallispuistossa, ja Banff Gondola ja Upper Hot Springs 15 minuutin ajomatkan päässä. Cave and Basin National Historic Site sijaitsee 2,9 kilometrin ja Mount Norquay Ski Resort 7,9 kilometrin päässä tästä hiihtoon sopivasta hotellista.
Distances are displayed to the nearest 0.1 mile and kilometer. Banff National Park Information Centre - 0.7 km / 0.5 mi Banff Lake Louise Tourism Bureau - 0.7 km / 0.5 mi Canadian Ski Museum West - 0.8 km / 0.5 mi Canada House Gallery - 1.1 km / 0.7 mi Banff Park Museum - 1.3 km / 0.8 mi Central Park - 1.4 km / 0.9 mi Whyte Museum of the Canadian Rockies - 1.4 km / 0.9 mi Banff Cascades of Time Gardens - 1.6 km / 1 mi Bow Falls - 2.3 km / 1.4 mi Cave and Basin National Historic Site - 2.8 km / 1.8 mi Tunnel Mountain - 3 km / 1.9 mi Banff Springs Golf Club - 4.5 km / 2.8 mi Upper Hot Springs - 5.1 km / 3.2 mi Banff Gondola - 5.2 km / 3.2 mi Mount Norquay Ski Resort - 7.9 km / 4.9 mi The preferred airport for The Fox Hotel and Suites is Calgary, AB (YYC-Calgary Intl.) - 144.6 km / 89.8 mi
Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen ravintolan. Palveluihin kuuluu myös huonepalvelu (rajoitettuina aikoina). Päätä päiväsi nauttimalla muutama drinkki baarissa. Mannermainen aamiainen kuuluu hintaan.
- Muut
- Aire Acondicionado
- Calefacción
- Lisäpalvelut
- Ascensor
- Autoservicio de lavandería
- Lavandería
- Limpieza en seco
- Secadora
- Servicio de lavandería
- Servicio diario de camarera de piso
- Vastaanotto
- Botones
- Personal multiidioma
- Recepción 24 horas
- Servicio de conserjería
- Viihde
- Sala de juegos
- Sala de ordenadores
- Pysäköinti
- Cerca del hotel
- Parking
- Parking - interior
- Kuljetus
- A la estación de esquí
- Servicio de transporte
- Tupakoitsijat
- Detector de humo
- No está permitido fumar
- Wifi
- WiFi - gratis
- Palvelut
- Alquiler de bicicletas
- Alquiler de coches
- Alquiler de material de SKI en el hotel
- Balcón
- Baño público
- Café
- Caja fuerte
- Cajero automático en el hotel
- Cambio de moneda
- Centro de conferencias
- Centro de negocios
- Chimenea
- Equipo de planchado
- Guardaequipaje
- Guardaesquís
- Lavandería
- Maquina de Hielo
- Microondas
- Máquina de café
- Máquinas expendedoras
- Piscina climatizada
- Plancha para ropa
- Prensa
- Sala de banquetes y eventos
- Salas de reuniones
- Secador
- Seguridad
- Servicio de despertador
- Servicio de habitaciones
- Servicio de limpieza en seco
- Tarjeta de crédito
- Venta de entradas
- Venta de excursiones
- Venta de forfaits
- Lapset
- Guardería
- Juegos de mesa
- Servicio de niñera
- Área de juegos
- Baarit
- Bar
- Bar interior
- Cafetería
- Máquinas de vending
- Ravintolat
- A la carta
- Desayuno Buffet
- Sillas altas
- Uima-altaat
- Piscina Exterior Solo Adultos
- Kuntosali ja SPA
- Gimnasio
- Hidromasaje
- Jacuzzi
- Masajes
- Sauna
- Spa
- Aktiviteetit
- Alquiler de bicicletas
- Campo de golf
- Campo de golf (a menos de 3km)
- Esquí
- Esteettömyys
- Accesible para personas con discapacidad
- Acceso en silla de ruedas
- Habitación accesible
- Instalaciones para discapacitados
- Kieli
- Español
- Francés
- Inglés
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Caution :
- #{ depositAmount } #{ depositCurrency } #{ depositType }
- Modalité de paiement : #{ paymentMethods }
- Date de paiement : #{ depositTime }
- Yleisasetukset
- Henkilömäärä: #{numberOfPersons}
- Kasvi: #{floorNumber}
- Numéro d'enregistrement touristique :
- #{ registryNumber }
- Nos locations comprennent :
- Frais énergétiques
- Frais de nettoyage
- Frais de gestion et taxes
Huomioitavaa
Détails de la caution
Caution :
#{ depositAmount } #{ depositCurrency } #{ depositType }
Modalité de paiement :
#{ paymentMethods }
Date de paiement :
#{ depositTime }
Jotkin majoitukset saattavat vaatia vakuuden maksamista. Vakuus ei sisälly hintaan ja maksetaan majoitukseen saapuessa ja palautetaan kokonaisuudessaan poistuttaessa, jos mitään vahinkoa ei ole tapahtunut.
Lisätietoja
Avainten nouto
#{ keyCollection }
Numéro d'enregistrement touristique :
#{ registryNumber }
Kansallinen tunnistuskoodi (CIN)
#{ nationalIdentificationCode }
Horaires d'arrivée et départ
Saapuminen
Lähtö
Vastaanottovirkailijamme ovat monikielisiä
Lopulliseen hintaan sisältyvät maksut
Kyllä Ei
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erittäin hyvä
Perustuu 2650 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen hyvä siivouspalvelu
Näytetään 4 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 2650
B
bobskitoy
Roanoke, Virginia
25/02/2020
“Hotelli, huoneita, aamiainen, bussipysäkit, poreallas”
Hotelli, huoneet, aamiainen, bussipysäkit, poreallas, vastaanotto, siivoushenkilökunta: Voin vain sanoa, että tämä paikka oli upea. Minulla ei ollut mitään ongelmia mistään täällä vierailustani. Meillä oli 40 ihmisen ryhmä ja sisäänkirjautuminen oli helppoa ja sauma vähemmän. Peukut pystyyn.
W
watthe
Sydney, Australia
23/01/2020
“Mahtava paikka”
Olimme kaksi yötä kahden lastenlapsemme kanssa. Se oli vähän pois tieltä, mutta kaupunkiin oli bussi. Bussilla oli ilmainen kysy lippuja vastaanotosta. Poikamme rakastivat pientä kettua, joka oli heille lahjakas. Huoneet olivat erittäin pieniä. Chillis-ravintola paikan päällä oli hienoa.
B
Beverly E
Ledbetter, Teksas
24/03/2020
“Erittäin hiljainen, mutta pohjahuone on hyvin pieni!”
Olemme käyneet Banffilla hiihtomatkallamme nyt 21 kertaa, mutta tämä oli ensimmäinen vierailumme Foxissa. Huone oli erittäin siisti ja hiljainen, ja vastaanottopalvelu oli avulias ja ystävällinen. Meille annettiin ilmainen mannermainen aamiainen yhdistetyssä Chilin ravintolassa päivittäin loman aik… lisää
R
Ruth C
Ottawa, Kanada
17/08/2019
“Kaunis - mutta ei sovi vammaisille”
Kettu ei ole halpaa - mutta silti missään Banffissa ei ole. Ravintola on Chilin franchising. En syönyt siellä. Siellä on keskuspiha, jossa on puuportaat. Siellä on hissi ja JOTkut huoneet ovat todennäköisesti samalla tasolla kuin hissi tulee ulos. Mutta jotkut EI ole. Huoneemme oli rakennuksen puol… lisää
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa