Kuvaus
Tämän savuttoman aamiaismajoituksen tarjontaan kuuluvat ilmainen pysäköinti lähistöllä, polkupyörien vuokrausmahdollisuus lähistöllä ja vaellus- ja pyöräilyreitit lähistöllä. Kun on aika pitää hauskaa, sinulle on tarjolla esimerkiksi purjehdusmahdollisuus lähistöllä.
Ryersonin yliopisto lähellä
Ryersonin yliopisto ja Queen Street sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä. PATH Underground Shopping Mall (maanalainen ostoskeskus) sijaitsee 1,1 kilometrin ja Yonge-Dundas Square (aukio) 1,5 kilometrin päässä tästä aamiaismajoituksesta.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Allan Gardens (puutarha) - 0,4 km / 0,3 mi The Path - 1 km / 0,6 mi Ryersonin yliopisto - 1,1 km / 0,7 mi Riverdale Farm - 1,1 km / 0,7 mi Queen Street - 1,1 km / 0,7 mi PATH Underground Shopping Mall (maanalainen ostoskeskus) - 1,1 km / 0,7 mi Yonge-Dundas Square (aukio) - 1,3 km / 0,8 mi St. Michael's Cathedral (kirkko) - 1,4 km / 0,8 mi Ed Mirvish Theatre - 1,4 km / 0,9 mi Downtown Yonge - 1,5 km / 0,9 mi Massey Hall (teatteri) - 1,5 km / 0,9 mi Toronto General Hospital - 1,6 km / 1 mi Toronto Eaton Centre (ostoskeskus) - 1,6 km / 1 mi Elgin and Winter Garden Theatres (teatteri) - 1,7 km / 1,1 mi Toronton kaupungintalo - 1,8 km / 1,1 mi Lähimmät lentokentät ovat: Toronto, Ontario (YTZ-Billy Bishop Toronto City) - 5,5 km / 3,4 mi Toronto, ON (YYZ-Pearsonin kansainvälinen lentoasema) - 29,5 km / 18,3 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Toronto, ON (YYZ-Pearsonin kansainvälinen lentoasema).
Pimblett's Downtown Toronto B&B tarjoaa asiakkailleen ravintolan. Maksuton englantilainen aamiainen tarjoillaan päivittäin kello 9.00–11.00.
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Hissi
- Vastaanotto
- Vastaanotto
- Viihde
- Tietokonehuone
- Pysäköinti
- Maksuton pysäköinti lähialueella
- Pysäköinti
- Pysäköinti lähialueella
- Ulkopysäköinti
- Lemmikkieläimet
- Lemmikit eivät ole sallittuja
- Tupakoitsijat
- Tupakointi kielletty
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Palvelut
- Faksi/kopiokone
- Kirjasto
- Konferenssikeskus
- Kuivausrumpu
- Liikekeskus
- Matkatavarasäilytys
- Puutarha
- Retkien myyntipiste
- Silitysrauta
- Ravintolat
- Buffetaamiainen
- Esteettömyys
- Ei pääsyä pyörätuolilla
- Pistekirjoitus hississä
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Caution :
- #{ depositAmount } #{ depositCurrency } #{ depositType }
- Modalité de paiement : #{ paymentMethods }
- Date de paiement : #{ depositTime }
- Yleisasetukset
- Henkilömäärä: #{numberOfPersons}
- Kasvi: #{floorNumber}
- Numéro d'enregistrement touristique :
- #{ registryNumber }
- Nos locations comprennent :
- Frais énergétiques
- Frais de nettoyage
- Frais de gestion et taxes
Huomioitavaa
Détails de la caution
Caution :
#{ depositAmount } #{ depositCurrency } #{ depositType }
Modalité de paiement :
#{ paymentMethods }
Date de paiement :
#{ depositTime }
Jotkin majoitukset saattavat vaatia vakuuden maksamista. Vakuus ei sisälly hintaan ja maksetaan majoitukseen saapuessa ja palautetaan kokonaisuudessaan poistuttaessa, jos mitään vahinkoa ei ole tapahtunut.
Lisätietoja
Avainten nouto
#{ keyCollection }
Numéro d'enregistrement touristique :
#{ registryNumber }
Kansallinen tunnistuskoodi (CIN)
#{ nationalIdentificationCode }
Lopulliseen hintaan sisältyvät maksut
Kyllä Ei
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erittäin hyvä
Perustuu 111 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen hyvä hinta-laatu suhde
Näytetään 4 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 111
Y
Yorky201024
Espanja
15/07/2017
“Ensimmäinen valinta Torontolle”
Vietimme täällä kahdesti viimeisen 30 päivän matkamme Kanadaan, kerran alussa, ja jälleen lopussa. Olemme asuneet täällä kolme kertaa. Talo on viehättävä, siellä on nyt vieraanvaraisuus, jossa voit juoda tai valmistaa kevyitä aterioita. Aamiainen on valtava ja juuri keitetty. Huoneissa on mukav… lisää
M
melaniebT1493KC
Toowoomba
14/05/2018
“Lähellä kaupungin keskustaa, puhdasta ja hiljaista majoitusta!”
Oli mukavaa oleskelua Pimblettin Downtown Torontoissa olla aikaisemmin tässä kuussa. Majoitus oli erittäin puhdasta ja aamiainen oli kaunis, vaikka se tarjoillaan klo 9 til 11 aamulla, joten jos haluat olla varhain, saatat hukata! Oli syytä nukkua myöhässä, vaikka kahvia, teetä, mehua, pekonia, mun… lisää
G
G0D0FR3D0
São Paulo, SP
02/11/2017
“Vanha talo”
Mukava ja hyvällä paikalla sijaitseva vanha talo. Talo on todella vanha ja tämä on sen viehätys. Aamiainen on erinomainen ja sijainti on erittäin hyvä! Huoneet ovat valoisia ja riippuvat saatavuudesta. Minulla oli onni saada ylimmän huoneen, yhden kerroksen vain minulle.
M
Mara F
Bristol, Yhdistynyt kuningaskunta
14/07/2017
“Ihanaa ainutlaatuinen B & B”
Valitsimme Pimblettin, koska se näytti hyvin outoa ja emme olleet pettyneitä. Sisustus on ilahduttavan satunnainen ja vakavasti vanha koulu - sanoisin varmasti noin 1970 s. Omistaja tapasi meidät kiinteistössä ja oli aivan ihana. Olin aivan talon yläosassa, ja kävi ilmi, että meillä oli omat huone… lisää
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa