Kuvaus
Hotellin tarjoamiin harrastuksiin/mukavuuksiin kuuluu yökerho ja karaoke. Tämän hotellin palveluihin kuuluu ilmainen langaton internetyhteys ja concierge-palvelut.
Kaupungissa Jakarta (Grogol)
Taman Anggrek Mall ja Podomoron yliopisto sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä. Kansallismonumentti sijaitsee 7,7 kilometrin ja SeaWorld Ancolin akvaario 14,7 kilometrin päässä tästä hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Taman Anggrek Mall - 0,4 km / 0,3 mi Podomoron yliopisto - 0,9 km / 0,5 mi Keskuspuisto - 1,3 km / 0,8 mi Neo SOHO -ostoskeskus - 1,3 km / 0,8 mi Tarumanagaran yliopisto - 2 km / 1,2 mi Tekstiilimuseo - 4,2 km / 2,6 mi Tanah Abang Market - 4,9 km / 3,1 mi Indonesian kansallismuseo - 6,2 km / 3,8 mi Vanhakaupunki - 6,3 km / 3,9 mi Kansallinen arkistomuseo - 6,9 km / 4,3 mi Lippo Mall Purin ostoskeskus - 7 km / 4,4 mi Forestry Museum - 7,1 km / 4,4 mi Merdekan palatsi - 7,4 km / 4,6 mi Presidentin palatsi - 7,5 km / 4,6 mi Bank Indonesia -museo - 7,6 km / 4,7 mi Lähimmät lentokentät ovat: Jakarta (HLP-Halim Perdanakusuman kansainvälinen lentokenttä) - 19,1 km / 11,9 mi Jakarta (CGK-Soekarno-Hattan kansainvälinen lentokenttä) - 25 km / 15,5 mi
Majoitusliikkeen ravintola, Lobby Cafe, on hyvä paikka illallisen tai brunssin nauttimiseen; ravintolan erikoisuuksiin kuuluu kansainvälinen keittiö. Palveluihin kuuluu myös kahvila ja ympärivuorokautinen huonepalvelu.
- Muut
- Ilmastointi
- Lisäpalvelut
- Hissi
- Kuivapesu
- Kuivausrumpu
- Pesula
- Pesulapalvelu
- Siivouspalvelu
- Vastaanotto
- 24 tunnin vastaanotto
- Monikielinen henkilökunta
- Vahtimestaripalvelu
- Vastaanoton pikkolopalvelu
- Viihde
- Animaatio
- Animaatio aikuisille
- Karaoke
- Yökerho / DJ
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti lähialueella
- Pysäköintipalvelu
- Lemmikkieläimet
- Lemmikit eivät ole sallittuja
- Tupakoitsijat
- Savunilmaisin
- Tupakointialue
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Palvelut
- Herätyspalvelu
- Hotellin pankkiautomaatti
- Huonepalvelu
- Kahvi
- Kokoushuone
- Kuivausrumpu
- Lehtiä
- Matkatavarasäilytys
- Pesula
- Puutarha
- Tallelokero
- Turvallisuus
- Vaatteiden säilytyspalvelu
- Yleiset kylpyhuonetilat
- Baarit
- Baari
- Kahvi / tee yleisissä tiloissa
- Kahvila
- Sisäbaari
- Välipalabaari
- Ravintolat
- Buffet-ravintola
- Buffetaamiainen
- Tapahtuma- / juhlatilat
- Uima-altaat
- Ulkouima-allas
- Kuntosali ja SPA
- Hieronta
- Kuntosali
- Kylpylä
- Sauna
- Esteettömyys
- Ei pääsyä pyörätuolilla
- Kieli
- englanti
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Caution :
- #{ depositAmount } #{ depositCurrency } #{ depositType }
- Modalité de paiement : #{ paymentMethods }
- Date de paiement : #{ depositTime }
- Yleisasetukset
- Henkilömäärä: #{numberOfPersons}
- Kasvi: #{floorNumber}
- Numéro d'enregistrement touristique :
- #{ registryNumber }
- Nos locations comprennent :
- Frais énergétiques
- Frais de nettoyage
- Frais de gestion et taxes
Huomioitavaa
Détails de la caution
Caution :
#{ depositAmount } #{ depositCurrency } #{ depositType }
Modalité de paiement :
#{ paymentMethods }
Date de paiement :
#{ depositTime }
Jotkin majoitukset saattavat vaatia vakuuden maksamista. Vakuus ei sisälly hintaan ja maksetaan majoitukseen saapuessa ja palautetaan kokonaisuudessaan poistuttaessa, jos mitään vahinkoa ei ole tapahtunut.
Lisätietoja
Avainten nouto
#{ keyCollection }
Numéro d'enregistrement touristique :
#{ registryNumber }
Kansallinen tunnistuskoodi (CIN)
#{ nationalIdentificationCode }
Vastaanottovirkailijamme ovat monikielisiä
Lopulliseen hintaan sisältyvät maksut
Kyllä Ei
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Epävarma? Katso muita majoituksia kaupungissa West Jakarta
Katso kaikki majoitukset kohteessa West Jakarta
Hyvä
Perustuu 43 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Jakarta
Näytetään 3 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 43
A
Angela T
Singapore, Singapore
06/10/2018
“Lyhyt Business Cum Holiday”
Pieni kodikas hotelli lähellä Taman Aggerek, PullMan Hotel ja Central Park. Kaunis baari ja ravintola 12. kerroksessa. Hyvä ruoka aamiaiselle. Kaunis jazz-musiikki trio-bändistä 12. kerroksessa olevassa baarissa. Laulaja Stefani yhdessä kitaristinsa ja bassistinsa kanssa laulettiin laajaa laulua. … lisää
D
Didianan
Denpasar, Indonesia
09/07/2018
“Yllättävä yummy aamiainen”
Jäin täällä 1 yöksi. Tarkastusprosessi oli ok, kun kyseessä on aikatehokkuus, mutta henkilökunnan asenne ei ollut oikeastaan mitä odotin. Pomoni kommentoi, miten he kiinnittävät huomionsa luottokorttitietoihinsa, mukaanlukien CCV-koodin, mutta vastaanottovirkailija jätti huomiotta hänet ja vain k… lisää
D
danielnP7143HP
Singapore, Singapore
10/09/2019
“Keskimääräinen hotelli yötä varten”
Keskimääräinen hotelli lähellä ostoskeskusta, jossa on aikuisten viihdettä. Huoneet ovat alle keskimääräisen, mutta ovat OK, jos et ole kiusallinen käyttäjä, koska kylpyhuoneessa on huono haju, joka viipyy ja pienet torakat. Palaa todennäköisesti, jos hinta pysyy alhaisena viime hetken varauksesta.
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa